Yükleme Rehberi

20150207034939_28657(001).jpg

1, Alüminyum kompozit panel Bağlantı melthods yaygın olarak kullanılan

Alüminyum kompozit panel, bağlantıyı bağlamak için yaygın olarak kullanılan metal ve plastik işleme yöntemlerini kullanabilir Aşağıda, yaygın olarak kullanılan birkaç bağlantı modu tanıtıldı:

(1) perçin bağlantıları
Alüminyum kompozit panel uygun alüminyum perçin plakaları veya plakaları ve diğer malzemeleri kullanmak arasında bağlanabilir Açık havada veya yüksek rutubetli yerlerde, perçinler kullanılmış paslanmaz çelik çekirdek tu, alüminyum plastiğin korozyon etkisinden kaçınmalıdır, eğer Core perçin kullanılırsa , perçin çekirdeği sadece iç mekan uygulamaları için kullanıldıktan sonra çekilmek üzere sıkıca bağlanır.

(2) dişli bir tutturucu ile
Dış ve iç kısım iki
Dışarıda sabitlemek için bölümler
Dış mekan dişli bağlantı elemanı kullanıldığında, termal ve sıkıştırılmış deformasyon nedeniyle alüminyum plaka deformasyonunu önlemek için alüminyum kompozit panel termal genleşme katsayısını dikkate almak gerekir, karşılamak için vida çapından daha büyük olması gerektiği yukarıda alüminyum kompozit panel açma genişleme gereksinimleri.

Conta ile paslanmaz çelik vidanın kullanımı ekstrüzyon deformasyonu ile alüminyum plakadan kaçabilir, ürün fonksiyonu doğrulamak için elde edilmiştir. Uygun yapısal malzeme vidalı tespit vidasını seçmek için tork anahtarı veya tornavidayı kullanmalı, çamaşır makinesini etkin bir şekilde sızdırmaz hale getiriniz, ancak çok da sağlamamış olmanız gerekir. iz bırakmak için alüminyum kompozit panel yüzeyinde sıkıdır.

İnşaat ve bazen sabit bir merkez delik delme ve perçin elde etmek için alüminyum veya alt yapı matkap veya kasanın deformasyon bit kullanmak gerekiyor. Dikkat edilmesi gereken şey, sabitleme vidaları üzerindeki koruyucu filmin çıkarılmasını sağlamaktır.

İç mekanda sabitleme parçaları

İç mekanda uygulama bağlantısını sabitlemek için kullanılan vida, farklı kafa şekilleri çelik veya ahşap kullanabilir. Bu vidalar genellikle alüminyum kompozit panel termal genleşme yer değiştirmesine izin vermez.

Havşa başlı vidalar, alüminyum kompozit paneli sabitlemek için kullanılabilir, normal gömme delik yöntemini kullanabilir veya doğrudan alüminyum panel presleme plakasına, bu paneller vidalı çubuğun delik çapından daha büyük olabilir.

(3) plastik kaynak (sadece PE göbek malzemesi için)
Sıcak hava kaynağı bağlantısı kullanılarak plastik arasındaki alüminyum kompozite uygulanabilir, hava ısıtmalı ergitilmiş alüminyum açılı polietilen çekirdek malzeme katıyla elektrikli ısıtma tabancası ve soğutma sonrası polietilen plastik kaynak çubuğu kullanılarak kaynak kalitesi iyi koşullarda elde edilir:

Bir iyi plakalı sınır arabirimi hazırlayın;

B sıcak havayı temizleyin;

C Kaynak sıcaklığı doğru;

D temas basıncı hakkı;

E kaynak hızı.

(4) bağı
Metal yapışkan / genel yapışkan bağlama kullanımı. Kapalı reklam panosu, kabin yerleşimi için Ortak metal veya ortak yapıştırıcılar, kompozit plakalı birleştirmeye uygundur, yüksek dayanım için uygun çift taraflı bant, gerekli bağlantı değildir. Yüksek yapışma gücü vesilesiyle, tek komponentli yapıştırıcı kullanmanızı öneririz.

SIKA-BOND

Dikkat edilmesi gereken, ne zaman açık havada yapışkanlık yeteneği genel statik dayanıklı dayanmak kullanılır.

Bağlanmış alüminyum panel ve diğer malzemeler, farklı malzemelerin termal genleşme katsayılarına bağlı olarak bağlanmayı başarabilir.

(5) kart konektör bağlantısı
Normal olarak, sabit kombine fikstür, alüminyum kompozit panel, alüminyum fikstürü plastik malzemeden görünebilir veya yapılabilir hale getirmek için kullanılabilir ve genellikle iki parçadan oluşur ve bir vida bağlantısından oluşur.


2, GB / T 17748-2008 alüminyum kompozit panel uygulama rehberi

1.slotted
İnşaat sırasında kat üzerinde Alüminyum kompozit panel, gereksinimlerine göre, hem hem de yarık olmalı, genel yuva, U tipi yuvası türü V açabilirsiniz, birkaç tipik yarıklı mod şekil C.1 gösterilir. Alüminyum plaka özel oluk açma makinesini kullanmalı, oluklu derinin alüminyumun zedelenmesine zarar vermediğinden ve 0.3mm plastik katman kalınlığından ayrılmadığından emin olunmalıdır. Yuvadaki kutuda, sınırlandırılmış kaburga takviye önlemleri gibi ihtiyaçlara göre

2.tek film
Kurulumdan sonra alüminyum kompozit panel derhal gözyaşı filmi zor, ciddi kalıntı tutkal veya alüminyum yüzey vb ciddi kirlilik olasılığı nedeniyle yaşlanma nedeniyle azaltmak için koruyucu film, koruyucu filmi yırtık olmalıdır.

3. yüzey filminin korunması
Boya filminin yüzeyine zarar vermemek için
4. kurulum yönü
Alüminyum kompozit panel filminin yüzeyi genellikle silindir kaplama prosesinin üretiminde kullanıldığından, kaplama rengi belirli bir yöne (özellikle metal renk) sahip olabilir, farklı bir açıdan bakıldığında, alüminyum plastik plaka duyusal rengi bazı farklılıklar gösterebilir bu tür bir farkı önlemek için, alüminyum plastik plaka aynı üretim yönüne uygun olarak monte edilmelidir.

5. bakımın temizliği
En az bir yıl alüminyum kompozit panel temizlik bakımı olmalıdır, yüzey lekelerini ve zararlı maddeleri kaldırın, yüzeyin temiz kalması için normal ömrü sağlayın.Nötr temizleme ile esnek temizlik maddesi olmalı, temizleme düşünülmelidir. Alüminyum plaka için herhangi bir yan etkisi olmayan temizleme maddesi önce

6.Stoklama koşulları
Alüminyum kompozit panel kuru, serin, havalandırmalı pürüzsüz olarak depolanmalı, depolama sorunları 70 ° C'nin üzerinde olmamalıdır.

7.flanlama ve bükme
Alüminyum kompozit panelden yuvalı flanş uygulamalarına önceden iyi bir katlama prosedürü düşünülebilir, tekrarlanan katlama olmaz; doğrudan bükülmüş alüminyum levha uygulamalarına sokulmamasına bağlı olarak minimum eğme yarıçapı 30cm'den düşük olmamalıdır.

8. Sızdırmazlık malzemesinin desteklenmesi
Alüminyum-plastik levha için sızdırmazlık malzemesi, iyi hava koşullarına ve alüminyum plaka ile iyi uyumluluğa sahip olmalıdır. Malzeme ayrıca ilgili ulusal ya da endüstri standartlarına uygun olmalıdır. Kötü sızdırmazlık malzemesi, alüminyum kompozit panelin korozyonunu bile kirletmek kolaydır, bu nedenle test herkesten önce yapıldı

sızdırmazlık malzemeleri ve alüminyum plaka uyumluluğu gereklidir.

9. tasarım ve kurulum

Alüminyum kompozit panel montajının tasarımı, tesisat tasarımı için ilgili şartnameyi uygulamalı ve mühendislik ve yüzey pürüzlülüğünün önüne geçmek için termal genleşme ve büzülme olaylarını tamamen dikkate alıp kötü bir etkiye sahip olmalıdır.

10.transportation
Elleçleme ve taşıma işleminde alüminyum kompozit levha düzgün, pürüzsüz, istikrarlı bir şekilde istiflenmeli, hareket etmemeli, sürüklenmemeli, yüzey çizilmeli, çarpılmalı ve yerel ezilmelidir.


3, Metot
1, yapıştırıcı doğrudan inşaat yöntemi
A, taban plakası ve alüminyum plastik kompozit panel (kontrplak veya yapışkanlığa düz duvar yüzeyi kaplama yapıştırıcısı), hafif kuru, yapışmaz elinizdedir (yaklaşık 10 dakika sıcaklığa göre), alüminyum-plastik kompozit levha, kontrplak, eller alkış basıncı, alüminyum plastik kompozit levha kontrplakta tamamen tıkılıncaya kadar. Demir veya kolay sert maddesel yaralanma yüzeyini vurma aracını kullanmayın

B, müşterek saklıdır 5-10 mm dikiş, derz dolgusu için doldurulmuş veya.

2, çift taraflı sıkıştırma bandı ve kullanımı ve kullanımı
kaplama macunu, alan% 3, alan% 3'e, kalan% 70'e sadık olmayan, çift taraflı yapışkan şerit (yüksekliğe, aluminyum-plastik kompozit plaka boyutuna ve rulman yüküne, düşük köpüklü poliüretan veya polietilen çift taraflı bant seçimi) kullanarak parça yapışkan kaplı Yutian biçimli boşluk olacak, daha sonra alüminyum-plastik kompozit levha tamamen üst üste yapışacak şekilde elle tutunacak şekilde üst üzerine yapıştıracaktır.

3, perde duvar kuru asılı inşaat yöntemi
Alüminyum kompozit panel perde duvar yapısı şeklinde birim perde duvar alüminyum plaka perde duvar ve bileşen şeklinde alüminyum plaka perde duvar iki şekilde ayrılabilir.

A, birim tipi perde duvarı, fabrikada birlik perdesi için birleştirilmiş paneller ve metal çerçeve (kirişler, sütunlar), sahada eksiksiz destekleyici çerçeve perdesi kurulumu oluşturmak için perde duvar birimleri.

B, komponent tipi perde döşeme çerçevesi perde duvar kolonunu destekler, kiriş ve alüminyum plaka sırayla sahaya monte edilir.


4, bina perde duvarı  

Destek yapı sisteminden ve panelinden oluşan, belirli bir deplasman kapasitesinin ana yapısının aksine, muhafaza yapısının veya dekoratif yapının etkilerini inşa ederek vücut yapısını paylaşmamak üzere ters olabilir.

Keel montaj diyagramı:

5, perde duvar sisteminin alüminyum kompozit panel sınıflandırması
Alüminyum kompozit panel perde duvar dekorasyon rolü yanı sıra, aynı zamanda birçok fonksiyonu, bina ses yalıtımı, ısı yalıtımı, neme dayanıklı dış duvar koruması gibi, bu işlevleri yerine getirmek için rüzgar miras, teknolojiden sağlanmalı, perde duvar sisteminden esas olarak kapalı ve açık iki perde duvar sistemine bölünmüştür.

1, kapalı tip perde duvar, yapışkan bant ile mühürlü panel derzidir. Dikişleri sızdırmaz hale getirmenin özel yöntemleri, ıslak ve kuru kapalı kapaklara ayrılabilir. Hava koşullarına dayanıklı bir sızdırmazlık maddesi ile ıslatın ve kapatın; kurur ve ekstrüzyon kalıplama yapıştırıcısı ile kapatılır.

2, açık perde duvar sistemi iç ve dış arasındaki açıktır, açık bağlıdır. Isı yalıtımı, perde duvar fonksiyonu üzerinde su geçirmez yapı gibi ses yalıtımı elde etmek için, iç mühürlü , perde duvarının arkasında da denir.

Perde duvar sistemi teknolojisini açın ve geleneksel tamamen kapalı perde duvar yapısı, aşağıda belirtilenlerle birlikte birçok benzersiz avantaja sahiptir:

1. Uzun süre hava dolaşımını korumak için arkasındaki metal dekoratif tabaka, bu nedenle termal performans iyi, bina yapı çatlaklarını azaltmak için ısı iletimini azaltmak gibi sıcaklıktan kaynaklanan binalardaki hasarı büyük oranda azaltabilir

2. Kuru duvarın bakımı, iç mekan nemi çok hızlı olabilir, yeni duvar çabucak kurur.

3. Kombinasyon ve duvar yalıtım malzemesi, gürültüsüzlüğü büyük oranda azaltabilir. Kapalı yaşam konforunu iyileştirir.

4. Yukarıdaki bina dış duvarına rüzgar basıncının yoğunluğunun etkileri, perde duvar yapısının açılması nedeniyle azalacaktır, bu nedenle büyük boyutlu ızgara plakası düşürülebilir veya kaburga arkasında olmaz

5. Perde duvar çerçeve yapısı sabit nokta sayısını ve miktarını azaltabilir