Metal kompozit malzemelerin uygulama eğilimi

- Sep 08, 2017-

Metal kompozit teknolojisi, her bir metal grubunun avantajlarını kullanabilir, malzeme kaynaklarının optimum dağılımını gerçekleştirir, değerli metal malzemelerden tasarruf ettirir, tek bir metalin performans gereksinimlerini karşılayamayacağını, ithal edilecek olanları değiştirebilir ve yerli boşlukları doldurabilir. iyi ekonomik ve sosyal faydalarla geniş bir yelpazede uygulama olanağına sahiptir. Destek ve yardımın tüm yönlerine kolay erişir. paslanmaz çelik kompozit malzemelerin geliştirilmesi gibi Ulusal Komisyon ve Reform, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı aktif destek, yüksek teknoloji projeleri savunmak olmuştur.

Geleneksel metal bileşiğinin gelişme potansiyeli, heterojen metal bileşiğinin işlevi ve düşük maliyetli ve geniş uygulama yüzünden geliştirilir. Ulusal çevre koruma endüstrisi politikasının uygulanmasının güçlendirilmesiyle, baca gazı kükürt giderme ekipmanında nadir metal kompozitler uygulaması artarken, kimya sanayiinin lokalizasyonu büyük oranda hızlandırılmış ve nadir bulunan metal materyallerin geliştirilmesi sağlanmıştır gelişim için iyi bir fırsat.

Ulusal sanayi politikasının desteği, yüksek teknik engel ve endüstriyel yükseltme talebi endüstrinin gelişimi için geniş bir alan sağlar. Metal kompozit plaka başka bir metal tahta ile kaplanmış bir metal tabakası, tasarruf kaynak öncül altında etkisi (anti-korozyon performansı, mekanik mukavemet, vb.) Etkisi elde etmiştir etkisi azaltmak için.